fbpx

Amerika Şirket Kuruluşu & Hesap Açılışları

Wellones Global Trade; bilgi birikimini, deneyimlerini ve sahip olduğu verileri: Sizin küresel ticarette doğru yeri almanız ve maksimum faydayı görmeniz için sizinle paylaşır.

Birçok girişimci ve ticaretçi çeşitli geçerli sebeplerle Amerika’da şirket kurmayı planlamakta ve bu şirket aracılığıyla banka ve Paypal hesaplarını oluşturmak istemekte ancak doğru yol haritasına ulaşamamaktadır.

Doğru yol haritasına ulaşamayan kişiler binlerce dolarlık maliyetleri; şirket kuruluşuna, ein – itin numaralarının alınışına ve banka – Paypal hesabı açılışlarına harcamak zorunda kaldığı için işini yatırım yapmakta problemler yaşıyor ve devamlılığını sağlayamıyor.

Doğru adımları atarak ve gerçekçi bilgiye ulaşarak tüm süreçleri daha uygulanabilir sadeliğe ulaşmanın yöntemi ise; bilgi birikimine, deneyime ve etkili bağlantılara sahip olmaya ihtiyaç duyuyor. Daha sürecin başında olduğunuz için eksik olduğunuz bu konuların hepsinde Wellones Global Trade sizin yanınızda yer alıyor ve tüm sürecin tamamlanmasında size eşlik ediyor.

Amerika’nın kapılarını sizin için aralıyoruz!


Biliyoruz ki Hepiniz ‘Nasıl Paypal ve Banka Hesabını Açarım?’ Sorusunun Cevabını Arıyorsunuz

Birçok kişi gerek e-ihracat gerekse çeşitli ticareti için uluslararası güvenilirliği olan Paypal hesabını oluşturabilmek ve hiçbir problem yaşamadan kullanabilmek istiyor. Ancak Paypal hesabı oluşturmanın ve sıkıntısız bir şekilde kullanabilmenin ana yolu Amerika’da şirket açılışından ve faaliyetlerden geçiyor. Aynı zamanda hesabın sağlıklı kullanılabilmesi ve para transferlerinin kolaylıkla yapılabilmesi de Amerika’da şirket kuruluşundan ve gerçek bir adres beyanından geçiyor.

Tabii ki şirket açılışının devamında EIN numarasına sahip olan kişiler ITIN numarasını da alarak: Paypal hesabı açılışında ve banka hesaplarının açılışında en vazgeçilmez ve şart koşulan belgelere sahip olmuş oluyor. Ancak internet üzerinden arama yapıldığında 1200 ila 2000$ arasında maliyetlerle karşılaşıyor ve bazen bu yükü karşılamak için iş finansmanlarından vazgeçiyor bazense maliyetlerden kaçmak uğruna işinden vazgeçiyor.

Ancak bu durum sizin içinde böyle olmak zorunda değil: Wellones Global Trade: bilgi birikimini ve deneyimini herkes tarafından ulaşılabilir kılmak için size sunduğu danışmanlık ve süreç eşliği hizmetinde:

600$ Maliyetle; Amerika’da hangi eyalette şirketinizin kurulacağı, hangi dosyalama ajansı ile çalışacağınızı belirliyor, EIN ve ITIN numaralarınızın alınmasını ve geçerli belgelerinizin elinize ulaşması süreci ile vergi beyan durumunuza göre süreç planlamasını ihtiyaç duymanız halinde size en uygun muhasebe ajansı seçimini ve Paypal hesabınızın açılmasını ve onaylanması sürecini yönetiyor ve tüm süreçte size eşlik ediyor.

700$ Maliyetle; Amerika banka hesaplarınızın, kimseye şirketinizden ortaklık vermeden, vekalet vermeden veya binlerce dolar aracılık ücreti ödemeden ve fiziksel olarak Amerika’da bulunmanızı gerektirmeden: Online olarak bulunduğunuz yerden yasal iş hesabınızın açılması başvuru, onay ve belge temini süreçlerini yönetiyor; başarıyla sonuçlanana dek size eşlik ediyor.


Doğru Eyaleti Nasıl Seçeceğiz?

Wellones Global Trade olarak; Eyaletlerin vergilendirme prosedürleri ve süreçleri hakkında sahip olduğumuz veriyi, sizin iş süreciniz ve sektörünüze göre filtreleyerek en doğru eyaleti seçiyor ve listeliyoruz. Seçtiğimiz eyalete göre şirket kuruluşumuzu yapacak ve süreç yönetecek dosyalama ajansını seçiyoruz.

Amerika Şirket Kuruluşunda Gerekli Belgeler Neler?

Kimi zaman seçeceğimiz eyalete göre ek belgeler isteniyor olsa birle genellikle şirket kuruluşu sırasında ihtiyaç duyulan belgeler ve gereksinimler önceden belirlidir. Son kararımızdan sonra tekrar kontrolleri sağlayarak size detaylı listeyi paylaşıyoruz.

EIN – ITIN Numarası Nasıl Alınır?

Şirket kuruluş işlemlerimizi tamamladıktan ve sanal ofis çözümünü satın aldıktan sonra, IRS ile iletişime geçerek EIN ve ITIN numaraları alım sürecini sizin adınıza yönetiyor ve devam ettiriyoruz. Süreç sonunda Paypal ve bankalar tarafından kabul edilen belgelere sahip olmanızı sağlıyoruz.

Paypal Hesabını Nasıl Açarım?

Paypal hesabı açılış süreci bireysel veya iş hesabı olmasına göre değişiklik göstermekle birlikte aynı zamanda standart ihtiyaçlara ve süreç yönetimine ihtiyaç duymaktadır. Bu konuda ki bilgi birikimimiz ile hesabınızın açılmasını, onaylanmasını ve kullanılabilir hale gelmesini sağlıyoruz.

Amerika’da Banka Hesabını Nasıl Açarım?

Amerika’da işiniz için banka hesabı açmak istediğinizde çeşitlilikler ve değişkenlikler söz konusudur. Her bankanın durumlara ve kişilere yaklaşımı farklı olmakla beraber, farklı beklentileri olmaktadır. Wellones Global Trade olarak; en doğru bankayı seçmek ve online olarak hesaplarınızı oluşturmak adına gerekli istihbaratı ve veri akışını sağlayarak sürecin tamamlanmasını sağlarız.


Pekii Amerika’da Şirket Süreci Ne Kadar Sürer?

Bu sorunun kesin cevabı değişken olmakla beraber: Şirket kuruluşu iki – üç iş günü sürecek olmasına rağmen EIN ve ITIN numaralarının alınması, Paypal hesabının açılması ve aktif hale getirilmesi ortalama olarak 30 gün sürmektedir.

Amerika’da banka hesabı açılışı süreci ise birçok değişkene ve etkene bağlı olduğu için kesin veya ortalama bir süre verememekteyiz. Ancak belgelerimizin tamlığı ve doğruluğu süreci mümkün oldukça kısaltacaktır.

Amerika fırsatlarını işinizin her döneminde kullanmak için hemen başlayın!


Amerika'da şirket kurma, EIN - ITIN numaralarını alma ve Paypal hesabını oluşturma süreci ortalama otuz günde tamamlanmaktadır. Ancak banka hesaplarının açılması süreci değişiklik gösterebilmektedir.

Her eyaletin vergilendirme sistemi farklılık göstermekle birlikte, vergilendirilmeler işin konusuna göre de farklılık göstermektedir. Bu yüzden şirket kuruluşu işlemine başlamadan size en uygun eyaleti seçeceğiz ve vergilendirilmenizi belirleyeceğiz.

İş ortaklarımız arasında yer alan ve Amerika'da muhasebe hizmeti veren kurumlar arasından size ve işinize en uygun şartları sunan muhasebe ajansını sizin için buluyor ve iletişime geçerek anlaşma yapmanızı sağlıyoruz.

Amerika'da şirket kuruluşunuz tamamlandıktan ve gerekli evraklar EIN - ITIN numaralarıyla birlikte tamamlandıktan sonra biz Paypal hesabının açılışı sürecini yönetiyor ve sıkıntısız kullanmaya başlayana kadar size eşlik ediyoruz.

Gerekli şirket evraklarının hazırlanması ve EIN - ITIN numaralarının alınmasından sonra sizin için en uygun Amerikan bankasını seçiyor ve online banka hesaplarınızın açılması için gerekli tüm süreci yönetiyor. Gözünüz korkmasın binlerce dolar danışmanlık ücreti ödemeniz, vekalet vermeniz veya şirketinize hiç tanımadığınız birisini ortak etmeniz gerekmiyor.

EIN ve ITIN numaralarını almak için sizin ekstra yorulmanıza gerek kalmamakta. IRS ile sizin adınıza iletişime geçerek tüm süreci yönetiyor ve numaralarınızı yasal belgeleriyle birlikte almanızı sağlıyoruz.

Hayır! Kesinlikle zor değil. Bugüne kadar karşılaştığınız danışmanlık ücretleri veya süreç anlatımları gözünüzü korkutmuş olabilir. Ancak anlatılan her karmaşık süreç istenilen binlerce doları makul kılabilmek için! Aksine süreç çok basit ve kolay ilerlemekte.


Projemin gerçekliğine ve elde edeceği başarıya gönülden inanmama rağmen, hayata geçirebilmem için çıkartılan on binlerce dolarlık faturalar cesaretimi kırıyor ve beni çelişkide bırakıyordu. Wellones Global Trade den aldığım iş ve çözüm geliştirme hizmeti sayesinde izleyeceğim yol haritasını ve atmam gereken adımların hepsini öğrendim. Sadece; EIN ve ITIN numaralarını almak için ödeceğim bedelin 3’de 1’i fiyatına yani 1150$ a gerekli tüm bilgilere sahip oldum ve on binlerce dolarım cebimde kaldı. Bu sayede projemi daha rahat hayata geçirip, hızlı yol aldım. Teşekkürler!

Anıl H.GirişimciEminiz ki planlarınız ve istekleriniz uygulanabilir ve başarılı olacak projeler. Ancak nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Doğru olanı yapabilmek için binlerce dolar ödemeniz gerekmiyor veya binlerce dolar ödemeniz doğru sonuca ulaşacağınız anlamına gelmiyor.

Amerika’da olmadan istediğiniz sonuçlara ulaşamayacağınızı ya da Amerika’da olmadan istediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz için binlerce dolar bedel ödemeniz gerektiğinin söylendiğini biliyoruz. Aslında herşey bunların tam aksi yönde! Sadece hedeflerinize ulaşmanız için izlemeniz gerektiği yolu bilmiyor ve öğrenmek için çaba sarfettiğiniz de ise yabancı kaynaklara veya aracılık firmalarına ulaşıyorsunuz.

Şirket kurulum hazırlıkları sürecinden başlayıp, dosyalama, muhasebe işlemleri, EIN ve ITIN numaraların alımı, banka hesaplarının açılması, ödeme yöntemleri analizleri, FDA kaydının yapılması, pazar araştırmaları, projenizin veya yapacağınız ticaretin gereklilikleri ve yasal prosedürleri, baştan sona yol haritasının oluşturulması, eylem adımlarının belirlenmesi ve daha onlarca konuda sizin yanınızda yer alıyor ve size eşlik ediyoruz.

Ve bunlar için binlerce dolar aracılık hizmet bedeli veya eğitim ücretleri talep etmiyoruz. Bu sayede bütçenizi hayata geçireceğiniz projenize ve ticaretinize yönlendirerek daha hızlı yol katediyor ve başarıya bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

Tabii ki paylaşmayı atlamış olduğumuz detaylar veya sizin merak ettiğiniz başka sorular olabilir, bunlar hakkında bizimle iletişime geçmekten kesinlikle çekinmeyin.

Başarı ve küresel ticaret sizi bekliyor, kendinize inanın ve adım atın!

Open chat
Daha Fazla Bilgi Alın
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by