fbpx

Güven & İş Birliği

Wellones Global Trade; bilgi birikimini, deneyimlerini ve sahip olduğu verileri ürünlerinizin veya hizmetlerinizin küresel ticarete katılması için sizinle paylaşır.

İhracat yapmak isteyen üreticiyi ve birinci tedarikçiyi; dünyanın her bölgesinden alıcılara ulaştırmayı hedefleyen Wellones Global Trade; daha önceden ithalat yapmış ve hali hazırda ithalat yapmayı planlayan firma verilerine ulaşarak çeşitli iletişim kanalları ile etkileşime geçirmeyi sağlar.

Bu süreçte önem teşkil eden konu; potansiyel alıcıya ulaşmak değildir. İhracatı yapılmak istenen ürün veya hizmetin; daha önceden alım yapmış firmanın ilgisini ve inancını kazanabilecek olmasıdır.

Bütün dünyadan insanlar ürünlerinizi almak için bekliyor!


Biliyoruz ki Hepiniz ‘Nasıl İhracat Yaparım?’ Sorusunun Cevabını Arıyorsunuz

Bir ürün veya hizmetin ihracatını yapmaya karar veren çoğu firma; hemen Türkiye olarak hangi ülkeye ne kadar ihracat yapıldığını araştırmakta. Türkiye olarak yaptığımız ihracatın devamlı bir artışı söz konusu olsa dahi; burada asıl odaklanılması gereken nokta: İhracatını yapmak istediğimiz ürünlerin hedef pazarlarda hangi oranda talep gördüğünü belirlemektir. Çünkü çoğu istatistiği incelediğimizde: Türkiye’den hedef pazara yapılan ihracat, pazarın toplam talebinin %10’u ile %40’ı arasında değişmektedir. Bu da demek oluyor ki; planlarınızı kısıtlı bir çerçeve içerisinde yapmazsanız: Pay almak istediğiniz hedef pazarda tahmin ettiğinizin 3 ila 10 katı arasında bir talep var.


İhracat Taleplerine Nasıl Ulaşacağız?

Wellones Global Trade olarak; ihracatını yapmak istediğiniz ürün veya hizmetin daha önce alımını yapmış firmaların iletişim ve firma istihbaratını yapıyoruz. Elde ettiğimiz verileri; stratejilerimiz ve etkileşime geçirme yöntemlerimizle birleştirerek detaylı bir planlama yapıyoruz.

Yol haritamızı belirleyeceğimiz stratejik planlama ve aksiyon listemizi oluşturana kadar: Wellones Global Trade olarak; potansiyel alıcı firmaların ilk görmek isteyeceği ve size bakış açılarını belirleyecek olan dijital varlığınızı oluşturuyoruz. Dijital varlığınız; kurumsal kimliğiniz, web siteniz, sosyal medya hesaplarınız, ürün – hizmet pdf kataloglarınız, firma – marka tanıtım pdf kataloglarından oluşmaktadır.

Elde ettiğimiz firma iletişim bilgilerini ve potansiyel alıcı listelerini, pazar oluşturma ve ihracat yaratma stratejilerimizle birleştirerek çeşitli iletişim kanalları aracılığıyla ürün veya hizmetimizin tanıtımını ve pazarlamasını yapmaya başlayacağız. Elde ettiğimiz etkileşimleri çeşitli ihracat filtlerine göre işleyerek sınıflandırıyoruz. Bu sınıflandırma neticesinde; potansiyel alıcı verilerimizi değerli hale getiriyor ve hedef pazar alıcıları ile iletişimimizi güçlendiriyoruz.

İletişimde olduğumuz hedef pazar alıcıları; daha önceden alım yapmış veya hali hazırda alım yapma planı içerisinde olan ithalatçılar olduğu için ya mevcut talepleri yada gelecekteki alım hedeflemeleri için taleplerini bizimle paylaşıyor oluyorlar.


‘Pekii Ürünlerimi Yurt Dışına Satabilir Miyim?’ Sorusunun Cevaplandıralım

Bu sorunun kesin cevabı ihracatını yapmayı planladığınız ürün veya hizmete bağlı; kalite değeri ile fiyat performansı konusunda hedef pazar alıcısına ikna edici avantajlar sunabiliyorsanız, tabii ki sizinde ürün veya hizmetiniz küresel pazarda alıcılarını bulacaktır. Bundan emin olabilir miyiz? Evet olabiliriz! Çünkü iletişime geçilen firmaların %80’i ihracatını yapmayı planladığımız ürün veya hizmetin hedef pazardaki düzenli alıcıları veya distribütörü konumunda.

İhracatın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini belirleyecek en önemli etmen; markanız ve sunacağınız ürün veya hizmetin değeri.


Hangi Ülkelere İhracat Yapılabilir?

Wellones Global Trade olarak; Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ki şirketlerimiz ve dünya üzerinde 132 noktadaki bağlantılarımız ile ihracatını yapmayı planladığınız ürün veya hizmetin; potansiyel alıcılarını ve hali hazır alıcılarını listeliyoruz. Bu veriler sayesinde hedef pazarı belirlerken herhangi bir çekimserlik yaşama durumunda kalmadan, belirlediğimiz ihracat hedeflerine ve stratejilere bağlı olarak etkili iletişim içerisinde olmak isteyeceğimiz pazarları seçiyoruz.

Ürün – hizmet listesine göre bazı durumlarda belirli bölgeler en aktif alıcılar olarak karşımıza çıkıyor olsa bile %70 oranla ürün veya hizmetlerin tüm dünyadan alıcılarını listeleyebiliyoruz. Burada süreci belirleyecek olan etken ise; yasal sorumluluklar ve gereklilikler ile hedef pazarın talep ettiği sertifikasyonların sağlanıp sağlanamaması oluyor.

Hedef pazarı harekete geçirme konusunda ise en büyük avantajı: Tanıtım – pazarlama sürecinde; Güven – İşbirliği anlaşması dahilinde olan alıcılar ve satıcılar için nöro marketing geliştirerek belirleyeceğimiz algıyı yaratmak konusunda önemli adımlar atıyor ve sürecin planlamalarımız – hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemesi için büyük bir kazanım sağlıyoruz.


Wellones Global Trade; Tüm ihracat süreçlerinde yanınızda!

Ayrıntılı raporlamalar, yasal düzenlemeler ve gereklilikler, bölgesel ve küresel teslimat istihbaratı, marketing stratejileri, pazara giriş stratejileri, potansiyel alıcı datası oluşturma, alıcılara mail marketing ile online katalog gönderiminden sonra alıcı dilinde arama hizmetleri ve raporlamaları, kurum – ürün – hizmet dilinin ve kişiliğinin planlanması, kurumsal kimliğin ve online ortamda daha etkili erişim için pdf katalogların hazırlanması vb. birçok ticareti destekleyici servisle başarı oranını yükseltiyor ve hedefleri ulaşılabilir kılıyoruz.


Amerika'da şirket kurma, EIN - ITIN numaralarını alma ve Paypal hesabını oluşturma süreci ortalama otuz günde tamamlanmaktadır. Ancak banka hesaplarının açılması süreci değişiklik gösterebilmektedir.

Her eyaletin vergilendirme sistemi farklılık göstermekle birlikte, vergilendirilmeler işin konusuna göre de farklılık göstermektedir. Bu yüzden şirket kuruluşu işlemine başlamadan size en uygun eyaleti seçeceğiz ve vergilendirilmenizi belirleyeceğiz.

İş ortaklarımız arasında yer alan ve Amerika'da muhasebe hizmeti veren kurumlar arasından size ve işinize en uygun şartları sunan muhasebe ajansını sizin için buluyor ve iletişime geçerek anlaşma yapmanızı sağlıyoruz.

Amerika'da şirket kuruluşunuz tamamlandıktan ve gerekli evraklar EIN - ITIN numaralarıyla birlikte tamamlandıktan sonra biz Paypal hesabının açılışı sürecini yönetiyor ve sıkıntısız kullanmaya başlayana kadar size eşlik ediyoruz.

Gerekli şirket evraklarının hazırlanması ve EIN - ITIN numaralarının alınmasından sonra sizin için en uygun Amerikan bankasını seçiyor ve online banka hesaplarınızın açılması için gerekli tüm süreci yönetiyor. Gözünüz korkmasın binlerce dolar danışmanlık ücreti ödemeniz, vekalet vermeniz veya şirketinize hiç tanımadığınız birisini ortak etmeniz gerekmiyor.

EIN ve ITIN numaralarını almak için sizin ekstra yorulmanıza gerek kalmamakta. IRS ile sizin adınıza iletişime geçerek tüm süreci yönetiyor ve numaralarınızı yasal belgeleriyle birlikte almanızı sağlıyoruz.

Hayır! Kesinlikle zor değil. Bugüne kadar karşılaştığınız danışmanlık ücretleri veya süreç anlatımları gözünüzü korkutmuş olabilir. Ancak anlatılan her karmaşık süreç istenilen binlerce doları makul kılabilmek için! Aksine süreç çok basit ve kolay ilerlemekte.

Hazırlayacağımız detaylı veriler; dünyanın 132 farklı bölgesinden sizin ürün veya hizmetinizle alakalı daha önce alım yapmış veya hali hazırda alım yapma planı içerisinde olacak ithalatçıları içermekte. Burada sonucu belirleyen değer; sizin ürün kaliteniz ve firma yapınızdır.

Mail marketing veya alıcı dilinde arama süreçlerinin devamında aldığımız etkileşimlerin analizlerini yapıyoruz. Elde ettiğimiz sonuçlara göre veri listemizi; alım yapma ihtimali ve uyumluluğu en yüksekten düşüğe olacak şekilde güncelleyerek iletişimimize yeniden yön veriyoruz.

İthalat ve ihracat süreci; komplike, zaman ve emek isteyen bir süreçtir. Kimi zaman birden fazla denemeye bile ihtiyaç duyabilir! Ve sorunuzun cevabı EVET! Tabii ki bizimle birlikte sizde; azimli, kararlı ve çalışkan olursanız.

Sunduğumuz hizmetlerin ve ihracatı destekleme paketlerimizin hepsini bir pakette birleştirdikten sonra ciddi oranda indirim yapıyoruz. Devamında ise 6 - 12 veya 18 aylık sözleşme yaparak pazarlara erişim sürecini belirli komisyonlar karşılığında üstleniyoruz.
Sunduğunuz ürün veya hizmete olan güveniniz ve operasyonel gücünüz bu sorunun gerçek cevabını içinde barındırmaktadır. Yine de yola çıktığımızda birlikte bir kez daha değerlendiririz.
Analiz, konumlandırma, hazırlık, üretim, uygulama, sonuçlandırma ve raporlama alanlarında tüm aşamaları yapacağımız anlaşma detayları doğrultusunda yönetiyoruz.
Hayır, ithalat işlemlerini de yönetiyoruz. İthalat işlemini gerçekleştirecek alıcı için küresel ticaretteki en avantajlı tedarikçiyi bulacak araştırmaları yapıyor ve aracılara ihtiyaç duymadan birinci elden ulaşıyoruz.

Wellones Global Trade bizim için yaptığı araştırmalar ve analizler sonucunda yaklaşık on farklı bölgede binlerce potansiyel alıcı datasını oluşturdu. Başta kendimiz iletişim kurmayı denesek bile devamında ekibin sunduğu mail marketing ve alıcı arama hizmetlerinden faydalanarak başarılı sonuçlar aldık. Teşekkürler!

Yalçın M.Kurucu


Open chat
Daha Fazla Bilgi Alın
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by